DARPA chce uczynić z nas cyborgów

Przyszłość ewolucji człowieka to połączenie nas z maszynami, dzięki czemu nasze umiejętności fizyczne i psychiczne niesamowicie wzrosną. Intensywne badania prowadzone są przez amerykańską armię w ramach DARPA.

Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności USA przeznaczyła aż 65 milionów dolarów na rozwój technologii będącej dwukierunkowym interfejsem mózg-komputer. DARPA chce stać się pionierem w tematach cyborgizacji ludzi. Ten fakt nie dziwi. Agencja dostarczająca armii najnowocześniejsze technologie chce uczynić z żołnierzy lepszych wojowników, którzy będą dysponowali nadludzkimi zdolnościami. To da Stanom Zjednoczonym gigantyczną przewagę nad armiami innych mocarstw i pomoże wygrać trwające konflikty zbrojne.

Nie jest tajemnicą, że to właśnie na potrzeby wojska powstała większość urządzeń elektronicznych, i nie tylko, które są nam na co dzień niezbędne do życia. Armia dysponuje też praktycznie nieograniczonymi finansami na szybki rozwój takich technologii.

DARPA myśli także o kontroli nad egzoszkieletami, robotami, samolotami czy pojazdami, ale ta technologia znajdzie również zastosowania u zwykłych ludzi. Dzięki takiemu dobrodziejstwu ludzie otrzymają dostęp do niebotycznych zasobów skarbnicy wiedzy jaką niewątpliwie jest globalna sieć. W zasięgu naszych rąk znajdzie się superszybka komunikacja z całym światem, ponieważ w tej chwili ludzie kontaktują się ze sobą wysyłając ok. 10 bitów informacji na sekundę. Dla porównania, komputery mogą porozumiewać się w tempie biliona bitów na sekundę.

Cyborgi będą mogły również dysponować potężnymi i wciąż rozbudowywanymi chmurami obliczeniowymi, które są siecią tysięcy komputerów rozmieszczonych w serwerowniach na całym świecie.

Wizje przyszłości z filmów science-fiction powoli stają się rzeczywistością…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *