Czy lądowania na Księżycu były fałszywe?

Od wielu lat pomiędzy zwolennikami teorii spiskowych, a „legalistami” popierającymi bezkrytycznie #NASA trwa „święta wojna” o to, czy człowiek był na #księżyc’u, czy też nie. Osobiście nie należę, ani do jednych, ani do drugich, ale… coś mi się nie zgadza.

Czy lądowania na Księżycu były fałszywe?
Czy lądowania na Księżycu były fałszywe?

Oliwy do ognia dolał #reżyser Patrick T. #Murray twierdząc, że w marcu 1999 r. przeprowadził on #wywiad (poniżej #film) ze Stanley’em #Kubrick’iem (trzy dni przed jego śmiercią) i że światowej sławy reżyser wyjawił w nim reżyserowanie w 1969 roku przedstawienia o nazwie „lądowanie na księżycu na żywo”. Wcześniej Murray był ponoć zmuszony do podpisania 88-stronicowej umowy o dochowaniu tajemnicy treści wywiadu przez okres 15-tu lat od dnia śmierci Kubricka.

Abstrahując od samej rozmowy z Kubrick’iem i jego rewelacji – które mogły być kompletnie zmyślonym stekiem bzdur – na kilka rzeczy warto jednak zwrócić uwagę. Tłumaczenia grubiańskiego i momentami chamskiego pracownika NASA nie do końca mnie przekonują (film poniżej).

Ale wróćmy do Kubricka. W 1971 roku, Kubrick wyjechał ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii i nigdy więcej nie pojawił się w #USA. Wszystkie jego kolejne filmy realizowane były w Anglii. Przez wiele lat reżyser wiódł samotnicze życie w obawie przed zamordowaniem (to według mnie mogło doprowadzić do schizofrenii reżysera i jego wyssanych z palca rewelacji trzy dni przed śmiercią). Reżyser bał się śmierci ze strony amerykańskich służb, gdyż tak według niego skończyli ponoć pracownicy obsługi telewizyjnej księżycowego oszustwa. Wykluczyć nie można, ale…

Reżyser zmarł nagle na atak serca w końcowym okresie montażu filmu „Oczy szeroko zamknięte” z Tomem #Cruise i Nicole #Kidman w rolach głównych. Kidman w lipcu 2002 roku, w wywiadzie udzielonym dla amerykańskiej gazety „The National Enquirer” oświadczyła, że Kubrick został zabity. Reżyser zadzwonił do niej na 2 godziny przed oficjalnie podanym czasem „nagłej śmierci” i poprosił, aby nie przyjeżdżała do #Hertfordshire, gdzie (jak się wyraził) „wszystkich nas otrują tak szybko, że nie zdążymy nawet kichnąć”. Według brytyjskich dziennikarzy, pracownicy Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA po raz pierwszy próbowali zabić Kubricka jeszcze w 1979 roku.

Gwałtowny charakter śmierci Kubricka w angielskiej posiadłości stał się powodem wyjawienia dalszych rewelacji przez wdowę słynnego reżysera. Latem 2003 roku i 16 listopada 2003 roku, w programie „Ciemna strona Księżyca” #wdowa, niemiecka aktorka Christiane Kubrick publiczne wyznała:

W tym czasie, kiedy Związek Radziecki już na całego opanowywał przestrzeń kosmiczną, prezydent USA Richard #Nixon, zainspirowany epopeją ów Zjednoczonych, co też mistrzowie „Fabryki marzeń”, kierowani przez Kubricka uczynili. Decyzja o falsyfikacji została osobiście podjęta przez #prezydent’a USA.

Podobne oświadczenia od uczestników projektu zostały wypowiadane zresztą wcześniej. Inżynier rakietowy – Bill #Kaysing, pracujący w #Rocketdyne – firmie, która budowała silniki rakietowe dla programu „#Apollo” i autor książki „My nigdy nie lataliśmy na Księżyc. Amerykańskie oszustwo o wartości 30 miliardów dolarów”, która ukazała się w 1974 r. i została napisana we współautorstwie z Randy #Reid – oświadczył, że pod pozorem transmisji na żywo lądowania modułu księżycowego – NASA rozpowszechniło #falsyfikat nakręcony na Ziemi.

Do zdjęć został ponoć użyty #poligon wojskowy na pustyni w Nevadzie. Na zdjęciach wykonanych w różnym czasie przez radzieckie satelity zwiadowcze, można ponoć wyraźnie zobaczyć ogromne hangary, jak również i upstrzony kraterami duży obszar domniemanej „powierzchni księżycowej”. Właśnie tam – według Kaysinga – odbywały się wszystkie „księżycowe ekspedycje”, nakręcane przez hollywoodzkich specjalistów.

To, co mnie zastanawia w domniemanym lądowaniu na księżycu to chociażby błędy na zdjęciach NASA dowodzące manipulacji, takie jak chociażby np. to poniżej

błędne markery
błędny marker, który powinien znajdować się na pierwszym planie, gdyż znajdował się on na powierzchni obiektywu kamery (!)
prawidłowe markery
prawidłowe markery

Dziwne zachowania flagi i inne nieścisłości (film poniżej)

Jak już napisałem – nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale kilka spraw mnie niepokoi, a do tego doszedł jeszcze ten Kubrick… Sam nie wiem co o tym myśleć…

Przy okazji polecam obejrzenie bez uprzedzeń w jedną lub drugą stronę filmu „Capricorn One” z 1977 roku, opowiadającego o sfałszowaniu misji NASA na Mars’a. Po jego obejrzeniu ciężko będzie przejść obojętnie obok rewelacji Kubricka. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa – otóż w dobie lotów na skraje Układu Słonecznego, badania księżyców Saturna i Jowisza, odwiedzinach odległego Plutona, lądowań na kometach – dlaczego nikt z NASA nie wpadł na pomysł wycelowania #teleskop’u Hubble’a w miejsce domniemanego lądowania ludzi na księżycu, by raz na zawsze uciąć wszelkie domysły? NASA co prawda obfotografowała Księżyc i pokazała dość niewyraźne zdjęcia śladów ludzkiej bytności na Księżycu, ale… No właśnie, zawsze pozostaje jakieś ale. Miłego dnia życzę…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *