Czas na legalizację poligamii?

Poligamia to małżeństwo z więcej niż jedną osobą zawarte w tym samym czasie. Nathan Collier i jego partnerka Christine chcieli zalegalizować swój związek małżeński. Nie udało się im się, ponieważ mężczyzna ma już żonę. Para upomniała się o swoje prawa na fali euforii po historycznym wyroku Sądu Najwyższego USA, który w ubiegłym tygodniu zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci w całym kraju.

Czas na legalizację poligamii?
Czas na legalizację poligamii?

Jestem osobą o poglądach liberalnych i nie widzę nic złego w tym, że troje dorosłych ludzi pragnie żyć wspólnie. Jednak instytucję małżeństwa rezerwuję dla jednego mężczyzny i jednej kobiety. Taki mam pogląd na życie i żadne lewackie ujadanie tego nie zmieni. Decyzję amerykańskiego sądu uważam za karygodne pogwałcenie nie tylko praw jednostki, ale również prawa do samostanowienia o sobie poszczególnych stanów USA. Na szczęście w USA nie mieszkam i sprawa mnie osobiście nie dotyczy, ale wywołuje niesmak. Nie jestem też osobą religijną, a mimo to w życiu codziennym przestrzegam dekalogu. To jedna z bardzo niewielu rzeczy (być może jedyna), która się religii udała.

Wracajmy jednak do tematu. Nathan Collier nie kryje rozczarowania brakiem zgody na legalizację poligamii. Dokładnie takiej reakcji wszelkiej maści amerykańskich zboczeńców* się spodziewałem. Zaskoczony jestem, że zareagowali niemal natychmiast. Pewnie wyszli z założenia, że „trzeba kuć żelazo póki gorące”. W sumie logiczne i słuszne rozumowanie. Jestem ciekawy jaką minę będzie miał sędzia, który wydał karygodny wyrok o legalizacji małżeństw homoseksualnych na widok pedofila pragnącego zawrzeć związek małżeński ze swoim 10-letnim synem. Odmówi? Ciekawe jakimi argumentami posłuży się przy odmowie…

* zboczenie – dewiacja, anomalia – odchylenie od wartości typowej lub średniej

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *