Ciało człowieka to w 99,9999999% pusta przestrzeń

Ciało człowieka to w 99,9999999% pusta przestrzeń. Człowiek jest zbudowany z atomów, a te w 99,9999999% to pusta przestrzeń. Jeśli jądro atomu byłoby wielkości orzeszka to atom byłby wielkości stadionu.

aaa
Jesteśmy w większości puści

Ludzie – jak również wszelkie inne obiekty we wszechświecie – składają się z atomów. Te z kolei składają się z jądra, neutronów i elektronów. Zgodnie ze strukturą atomów, pomiędzy jądrem, a elektronami jest wielka pustka. To coś jak Układ Słoneczny w wielkiej miniaturze. Słońce to jądro atomu, a planety na swych orbitach to elektrony. Czyli, w rzeczywistości, większość atomu jest pusta. Nie możemy co prawda przenikać przez przedmioty (także złożone z atomów), jednak z naukowego punktu widzenia, każdy z nas prawie w całości nie istnieje.

Ali Sundermier potwierdza w swoim artykule opublikowanym przez Business Insider, że człowiek i większość obiektów znajdujących się wokół niego, jest prawie w 100% pustych. Zgodnie z nauką, atom składa się głównie z pustej przestrzeni, która otacza rdzeń. Jądro atomu jest 100 tysięcy razy mniejsze niż atom, w którym się ono znajduje. Wszystko inne jest wykonane z.. niczego. Aby to zilustrować, Sundermier dokonał pewnego porównania – jeśli jądro byłoby wielkości orzeszka, atom byłby wielkości stadionu.


Ponieważ nasze ciała składają się z atomów, według naukowca, jesteśmy w większości puści. Chodzi tu dokładnie o 99,9999999% ciała ludzkiego. Zgodnie z tym poglądem, człowiek nie istnieje, tylko jest po prostu zbiorem pustych atomów. Ale jeśli ciało jest puste, dlaczego ludzie i wszystkie obiekty znajdujące się wokół wydają się być takie „namacalne”? Ponieważ w rzeczywistości, pustka nie jest pusta. To, co bowiem nazywamy „pustką”, składa się z pól kwantowych i niewidzialnych dla nas funkcji falowych.

Pokrętne? Nieco, ale świat wokół nas jest bardziej dziwaczny niż mógłbyś – na pozór – sądzić.

businessinsider.com.au

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *