CIA zarzuca Rosji manipulowanie pogodą

CIA przeznaczyła pół miliona dolarów na badania nad zmianami klimatycznymi. Naukowcy z którymi się skontaktowała, podejrzewają, że agenci obawiają się iż Rosja może stać za drugą z rzędu wyjątkowo srogą zimą w USA i chcą im odpowiedzieć tym samym.

CIA zarzuca Rosji manipulowanie pogodą
CIA zarzuca Rosji manipulowanie pogodą

Choć brzmi to jak połączenie kiepskiego filmu szpiegowskiego z elementami sci-fiction, to jednak nie jest to fikcja, a rzeczywistość. Naukowcy z Uniwersytetu Rutgersa poinformowali media, że pojawili się u nich agenci słynnej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) i zapytali o możliwość współpracy w tematyce zmian klimatycznych.

Służby mają być ponoć zainteresowane metodami manipulacji zjawiskami atmosferycznymi. Na cele badawcze łatwą ręką wyłożyły ponad pół miliona dolarów. Zaskoczeni naukowcy nie wiedzieli do kogo zgłosić się z tą rewelacją i wybrali media.

W ten sposób uchylony został rąbek tajemnicy, która ma być skrywana przed największym wrogiem USA, a mianowicie Rosją. Dlaczego? Ponieważ chodzą pogłoski, że to właśnie Rosjanie są odpowiedzialni za dwie z rzędu surowe zimy w Stanach Zjednoczonych.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *