Chiny podbiją głębszy kosmos?

Chiny nadrabiają szybko lata jakie w podboju kosmosu dzielą ich od Amerykanów. Przeprowadzają księżycowe misje, chcą stworzyć własną stację kosmiczną i myślą już także o głębszym kosmosie – Marsie, planetoidach oraz o Jowiszu.

Chiny podbiją głębszy kosmos?
Chiny podbiją głębszy kosmos?

Podczas konferencji naukowej dotyczącej badania kosmosu, która odbyła się w Harbinie, chińscy spece od astronomii i astronautyki postawili sobie jasny cel – #Chiny muszą być bardziej kreatywne w tej dziedzinie.

Chińczycy doskonale wiedzą, że mają do pokonania jeszcze wiele problemów – nie posiadają technologii wchodzenia w przestrzeń kosmiczną z większymi prędkościami, generowania prądu w kosmosie czy robotów zdolnych do pracy w mikrograwitacji, chcą się oni tego jednak szybko nauczyć, między innymi dzięki międzynarodowej współpracy.

Wśród najważniejszych celów chińskiego programu kosmicznego wymieniane są: głębsza #eksploracja #Księżyc’a połączona z poszukiwaniem najlepszego miejsca na stałą bazę na naszym naturalnym satelicie, badanie #Mars’a, planetoid i #Jowisz’a i wreszcie rozwinięcie załogowego programu kosmicznego.

Zwłaszcza planetoidy wzbudzają tam zainteresowanie, bo wydobywanie z nich drogocennych pierwiastków jest bardzo kuszącą perspektywą – działanie takie mogłoby zapewnić niemal nieograniczone środki finansowe dla pozostałych misji kosmicznych.

Wygląda więc na to, że miejsce tracącej cały czas na znaczeniu w kosmosie Rosji przejmą Chiny, a kto wie – może za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat uda im się dogonić czy nawet przegonić Amerykanów.

#kosmos #przyszłość geekweek.pl xinhuanet.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *