Chcesz schudnąć? Połknij balon!

W drastycznych przypadkach otyłości konieczna jest często operacja zmniejszenia żołądka. Jednak wymyślono coś lepszego, bezpieczniejszego i dużo prostszego od operacyjnego zmniejszenia żołądka – wystarczy połknąć specjalny balon.

Urządzenie nazwane balonem gastrycznym wystarczy połknąć niczym większą kapsułkę z podłączoną rurką. Po połknięciu lekarz ustala z pomocą ultradźwięków czy balon znajduje się we właściwym miejscu, a następnie wypełnia go wodą.

Efekt jest identyczny, jak przy operacji zmniejszenia żołądka – ma on mniejszą pojemność, jednak olbrzymim plusem jest, że nie trzeba do tego żadnej operacji. Ponadto balon po 4 miesiącach rozpuszcza się i jego resztki są wydalane – ponownie nie trzeba żadnego zabiegu.

Podczas klinicznych testów tego urządzenia pacjenci w trakcie tych 4 miesięcy byli w stanie zgubić po około 15 kilogramów, a więc 1/3 swojej nadmiarowej wagi. Dalej jednak pacjenci muszą kontynuować terapię dietą – bez zmiany nawyków żywieniowych cały pozytywny efekt uzyskany z pomocą balona może zostać zaprzepaszczony.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *