CarVi – inteligentny asystent ochroni przed kolizją

Utrzymanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego auta, może być poważnym problemem szczególnie dla młodych kierowców. Jeśli nasz pojazd standardowo nie dysponuje na wyposażeniu aktywnym tempomatem oraz innymi systemami wspomagającymi, to CarVi świetnie go zastąpi.

CarVi - inteligentny asystent ochroni przed kolizją
CarVi – inteligentny asystent ochroni przed kolizją

CarVi jest inteligentnym asystentem kierowcy, który po zainstalowaniu na przedniej szybie, będzie na bieżąco monitorował odległość naszego auta od poprzedzających pojazdów i poinformuje w razie gdyby zmniejszyła się do poziomu, który mógłby stanowić zagrożenie, sugerując równocześnie jej zwiększenie.

Urządzenie dysponuje kamerą wideo, która nieustannie śledzi obszar znajdujący się przed samochodem, nie tylko określając odległość od innego pojazdu, lecz także ostrzegając kierowcę o manewrach poprzedzającego auta, np. zmianie przez niego pasa ruchu. CarVi dodatkowo monitoruje nasz własny styl jazdy, rejestrując momenty gwałtownych przyspieszeń i hamowań, a następnie dostarczy wskazówki, które pozwolą jeździć bardziej płynnie, zużywając tym samym mniej paliwa.

Urządzenie jest kompatybilne z systemami iOS oraz Android i przesyła gromadzone informacje bezpośrednio na ekran naszego smartfonu. Jego instalacja będzie wymagać odpowiedniej kalibracji, ale to jednorazowy proces, po którym sprzęt zacznie już normalnie działać. CarVi trafi do sklepów w sierpniu tego roku i będzie kosztować 249 dolarów.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *