Brytyjska szkoła zakazała oglądania zaćmienia Słońca z powodów religijnych i kulturalnych

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mieli niedawno okazję oglądać niemal całkowite zaćmienie Słońca. Jednak dyrektor jednej z brytyjskich szkół w Londynie zakazał uczniom obserwować to astronomiczne wydarzenie ze względów religijnych i kulturalnych.

Brytyjska szkoła zakazała oglądania zaćmienia Słońca z powodów religijnych i kulturalnych
Brytyjska szkoła zakazała oglądania zaćmienia Słońca z powodów religijnych i kulturalnych

Decyzji podjętej przez dyrektora szkoły North Primary School nie zrozumieli zarówno rodzice i ich dzieci, jak i sami nauczyciele. Bez żadnych konkretnych wyjaśnień poinformował, że uczniowie tej szkoły nie mogą oglądać zaćmienia Słońca z powodów religijnych i kulturalnych.

„Szkoła wydała taką decyzję kiedy zdaliśmy sobie sprawę z problemów religijnych i kulturowych, związanych z bezpośrednią obserwacją zaćmienia. Choć jest nam przykro za wszelkie rozczarowania, uczniowie nadal byli w stanie obserwować zaćmienie na ekranach w salach lekcyjnych” – powiedział w oświadczeniu dyrektor szkoły Primary School, Ivor Johnstone.

Wszyscy zastanawiali się jaki mógł być konkretny powód takiej decyzji. Niektórzy twierdzą, że bezpośrednie oglądanie zaćmienia Słońca mogłoby spowodować burzliwą dyskusję o samym zjawisku, zwłaszcza że Wielka Brytania jest multikulturowa. Z nauki przecież wiemy, że zaćmienie następuje gdy Księżyc zasłania Słońce, jednak religie na swój sposób interpretują takie wydarzenia.

Jest to kolejna pożywka dla mojej tezy, że każda religia czcząca boga w wersji osobowej jest złem wcielonym, kompletnym idiotyzmem, skrajnym zidiocieniem i nie prowadzi do niczego dobrego…

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *