Brak znajomych w Japonii nie jest problemem

Całe dnie spędzasz na pracy? Szef jest zadowolony z twojego poświęcenia? Nie możesz narzekać na zarobki, a kredyt sam się spłaca? Brakuje tylko jednego – życia towarzyskiego. Japońska firma Family Romance znalazła na to sposób.

Firma znalazła sposób na to, jak sprawić, by inni wierzyli, że ma się życie towarzyskie. Z pomocą przychodzi usługa Real Appeal. Za 8 tysięcy jenów (około 300 złotych) Japończycy mogą wynająć jednego z pracowników firmy na dwie godziny (to minimalny czas i kwota wynajmu). Mogą wspólnie świętować urodziny, awans albo pójść na spacer. Zamówić można osobę konkretnej płci, w konkretnym wieku czy o odpowiednich cechach.

Zapytasz: po co to wszystko? Po to by w epoce mediów społecznościowych znajomi uznali, że Japończyk prowadzi aktywny tryb życia. „Popularne” osoby mogą być na przykład lepiej postrzegane przez współpracowników czy szefa. Firma reklamuje swoją usługę w różny sposób. Jej klienci mogą na przykład pokazać byłej partnerce lub byłemu partnerowi, że już im przeszło i znaleźli sobie nową miłość. W końcu nie ma lepszych dowodów, że radzimy sobie w życiu, jak seria zdjęć znad morza… z wynajętą osobą.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *