Bill Gates zainwestuje 1,3 mld funtów brytyjskich w odnawialną energię

Bill Gates, filantrop i wizjoner, zamierza podwoić swoje własne inwestycje w odnawialną energię, która według niego jest przyszłością dla całego świata. Na ten cel zamierza przeznaczyć 1,3 mld funtów brytyjskich.

Bill Gates zainwestuje 1,3 mld funtów brytyjskich w odnawialną energię
Bill Gates zainwestuje 1,3 mld funtów brytyjskich w odnawialną energię

Rządy wszystkich krajów na świecie powinny inwestować w badania związane z odnawialną energią. Inwestycje powinny być na tyle duże, jak miało to miejsce w przypadku projektu Manhattan i księżycowych misji Apollo. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie przyznał, że zdążył już zainwestować około 650 miliardów funtów brytyjskich w firmy zajmujące się technologią zdolną do wchłonięcia dwutlenku węgla, nowej generacji elektrownie jądrowe, różnego rodzaju baterie, a także i badania.

Gates powiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat istnieje duża szansa na to, że podwoi inwestycje i dalej będzie podążać w kierunku stworzenia idealnej, a co za tym idzie, odnawialnej energii elektrycznej. Zanim jednak to nastąpi, założyciel Microsoftu powiedział, że wciąż istnieje wysokie zapotrzebowanie na sposób wytworzenia energii, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wpływu na otaczającą nas naturę. Już dziś istnieje ogromna potrzeba zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *