Batteriser zwiększa żywotność baterii o 800%

Batteriser jest tanim elektronicznym gadżetem (cena za 4-pak wynosić ma 10 dolarów), który według zapewnień twórców ma zrewolucjonizować świat baterii wydłużając ich żywotność aż o 800%. Dobrze widzicie – baterie z nim mają działać aż 8 razy dłużej, a na rynek ma on trafić już niebawem.

Batteriser zwiększa żywotność baterii o 800%
Batteriser zwiększa żywotność baterii o 800%

Problem z bateriami jest taki, że wykorzystują obecnie one zaledwie 20% zgromadzonej energii – po zużyciu mniej więcej takiej jej ilości ich napięcie wyjściowe spada poniżej 1.4-1.35 wolta co czyni je niezdatnymi do użytku przez większość urządzeń elektronicznych. Batteriser działa w ten sposób, że podkręca wyjściowe napięcie dzięki czemu możliwe jest wyciśnięcie baterii do ostatniego elektronu – pozwala nam na wykorzystanie pozostałych 80% energii.

Samo urządzenie jest bardzo cienką nakładką, którą wystarczy nasadzić na baterię – i tu tkwi rewolucja, wzmacniacze napięcia nie są bowiem niczym nowym, unikalne jest to, że udało się je tak zminiaturyzować.

Batteriser ma działać dopóki go fizycznie nie uszkodzimy, a nawet jeśli tak się stanie to czteropak nowych kosztować ma nas zaledwie 10 dolarów. Nadchodzą zatem ciężkie czasy dla producentów baterii, a nieco lepsze dla konsumentów…

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *