Australijscy naukowcy opracowali skuteczny lek na raka?

Australijscy naukowcy nie mogą uwierzyć w rezultaty własnych badań. Wszystko wskazuje na to, że opracowali oni skuteczny #lek na raka. Podczas testów klinicznych komórki rakowe – niemal jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – znikają z organizmu pacjentów.

Australijscy naukowcy opracowali skuteczny lek na raka?
Australijscy naukowcy opracowali skuteczny lek na raka?

Testy kliniczne trwały ponad 4 lata i brało w nich udział 116 osób chorych na bardzo groźną, przewlekłą białaczkę szpikową. W 79% przypadków terapia przyniosła pozytywne rezultaty. Niektóre, śmiertelnie chore osoby opuszczały po testach szpital kompletnie zdrowe i pełne chęci do życia.

Testowany lek opracowywany był przez 30 lat. Należy on do zupełnie nowej grupy medykamentów, które zwalczają białko BCL-2. Białko to hamuje naturalny proces zaprogramowanej śmierci komórki w organizmie wielokomórkowym. Dzięki temu mechanizmowi z organizmu usuwane są zużyte lub uszkodzone komórki. Nowy lek skutecznie hamuje białko BCL-2 i nowotwór znika z organizmu nie pozostawiając po sobie śladu.

Rezultaty są bardzo obiecujące, tym bardziej, że nowy lek praktycznie nie ma skutków ubocznych.

rt.com

Share

One thought on “Australijscy naukowcy opracowali skuteczny lek na raka?

  1. No to teraz zobaczymy ile czasu korporacjom medycznym zajmie blyskawiczne zablokowanie tego projektu. Leki na raka sa juz od dawna, ale wielkim tego swiata nie oplaca sie leczyc ludzi – jedynie zaleczac dajac astronomicznie droga chemie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *