Apple opatentowało gogle VR do iPhone

Kalifornijski koncern wkrótce pójdzie zapewne śladem Samsunga oraz LG i także zbuduje własne gogle VR przeznaczone do współpracy ze smartfonem. Firma opatentowała właśnie zupełnie nowe urządzenie, które jak wynika z opisu, jest zakładanym na głowę wyświetlaczem, który będzie obsługiwany za pośrednictwem iPhone’a.

Apple opatentowało gogle VR do iPhone
Apple opatentowało gogle VR do iPhone

Kilka miesięcy temu Samsung i LG zaprezentowali i wprowadzili do sprzedaży gogle VR, zaprojektowane specjalnie do współpracy ze smartfonami. Dzięki takiej konstrukcji urządzenia niewielkim kosztem przenoszą użytkownika do wirtualnego świata, równocześnie otwierając przed nim wiele nowych możliwości.

Apple również pracuje nad podobną technologią i właśnie ją opatentował. Amerykański Urząd Patentowy zatwierdził właśnie złożony w 2008 roku wniosek, dotyczący zakładanego na głowę wyświetlacza, który będzie współpracował z iPhonem.

Patent opisuje urządzenie, które podobnie jak produkty koreańskich gigantów, jest tylko zestawem, do którego wkłada się iPhone. Smartfon połączony jest z goglami drogą bezprzewodową, aby w ten sposób uniknąć kłopotów ze złączami. Projekt zakłada także wykorzystanie pilota zdalnego sterowania, który zastępuje funkcjonalność ekranu dotykowego i umożliwia nawigację po interfejsie użytkownika.

W przypadku Apple jest tylko patent. Na razie firma nie wykazuje większego zainteresowania taką technologią, więc do gotowego produktu jest jeszcze daleka. Z drugiej jednak strony, widząc, ile firm wprowadza na rynek własne urządzenia tego typu, można założyć, że firma z Cupertino nie pozwoli nam zbyt długo czekać na własny produkt.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *