Anomalne zimno w północnych Indiach

Rażąco niskie temperatury spowodowały śmierć kilkudziesięciu osób w znajdującym się na północy indyjskim stanie Uttar Pradesh. W ciągu ostatnich dwóch dni na skutek wychłodzenia organizmu śmierć poniosło przynajmniej 31 osób.

Anomalne zimno w północnych Indiach
Anomalne zimno w północnych Indiach

Osiem ofiar zanotowano na wschodzie stanu, kolejnych 23 na zachodzie. Temperatura osiągnęła rekordowo niski poziom, tylko 2,5 stopnia Celsjusza. Zwykle o tej porze roku w grudniu, utrzymuje się temperatura około 8-9 stopni powyżej zera.

Nas – przyzwyczajonych do niskich temperatur może to dziwić, że takie ochłodzenie niesie za sobą tak tragiczne żniwo, jednak zimno dla ludzi w Indiach to śmiertelne niebezpieczeństwo. Wielu mieszkańców Indii po prostu nie ma ciepłej odzieży i śpi na ulicach, a ogrzewanie w domach jest tam wciąż czymś niezwykłym, na co stać tyko najbogatszych.

Według hinduskich mediów, na skutek zimna zmarła też jedna osoba w Delhi. Zanotowano również wyraźny wzrost liczby wypadków drogowych i ofiar w ich wyniku. Na lotnisku w Delhi z powodu mgły doszło do licznych opóźnień lotów. Ze względu na zimno, do dnia 28 grudnia, w Uttar Pradesh zamknięto wszystkie szkoły. Według prognoz meteorologów, jeszcze co najmniej trzy dni w północnej i centralnej części stanu będzie zimno i mgliście.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *