Amerykanie zmagają się z rekordowymi opadami śniegu

Zimy w Ameryce Północnej są ostatnio bardzo mroźne i śnieżne. Nie inaczej jest w tym sezonie. Co jakiś czas dochodzi do ogromnych opadów śniegu, który nie bardzo chce topnieć, na skutek czego lokalne władze mają problemy z jego utylizacją.

Amerykanie zmagają się z rekordowymi opadami śniegu
Amerykanie zmagają się z rekordowymi opadami śniegu

Gubernator stanu Massachusetts ogłosił stan zagrożenia publicznego z powodu obfitych opadów śniegu. W Bostonie białego puchu jest tak dużo, że lokalne władze rozważają wykonywanie jego zrzutów do oceanu. Ponieważ topienie śniegu w oceanie jest prawnie niedozwolone od 1997 roku, trwają negocjacje z Ministerstwem Środowiska, które miałoby się zgodzić na ten precedensowy zrzut.

Władze lokalne argumentują, że skumulowana suma opadów może wkrótce zagrażać bezpieczeństwu publicznemu. Stanie się tak na pewno o ile nadal będą występować tak obfite opady. Po zatwierdzeniu wniosku o usunięcie śniegu do oceanu, miasto Boston będzie mogło usunąć niechciane zaspy śnieżne do oceanu.

Kilka innych amerykańskich metropolii dotkniętych przez burze śnieżne, przygląda się tym staraniom rozważając podobne rozwiązanie śnieżnego problemu.

zmianynaziemi

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *