Aktorki Akane Sugimori i Ayaka Ichinose planują zawrzeć związek małżeński

Aktorki Akane Sugimori i Ayaka Ichinose planują zawrzeć związek małżeński.

Akane Sugimori i Ayaka Ichinose
Akane Sugimori i Ayaka Ichinose

Kobiety ogłosiły swoją decyzję 21 grudnia. Poznały się w Tokio w 2012 roku, a od zeszłego roku mieszkają razem. Swoje wesele zaplanowały na 19 kwietnia przyszłego roku w jednej z restauracji w centrum Tokio. Będzie to pierwszy w tym kraju ślub celebrytek tej samej płci.

Urodzona w Tochigi Ichinose ujawniła się ze swoją orientacją na łamach jednego z lesbijskich magazynów w 2009 roku, podczas gdy pochodząca z Hokkaidō Sugimori deklaruje, iż „od zawsze w 90% wolała kobiety”.

W Japonii śluby par homoseksualnych nie są jeszcze zalegalizowane. Jednym z bardziej oficjalnych sposobów na zadeklarowanie o łączącej zakochane pary więzi jest skorzystanie z usług niektórych świątyń buddyjskich, takich jak Shunkoin w Kioto, które oferują młodym parom tradycyjny obrządek zawarcia związku małżeńskiego niezależnie od ich orientacji seksualnej.

Pomysłodawca i od 2011 roku realizator ślubów dla par tej samej płci w świątyni Shunkōin, mnich Takafumi Kawakami, argumentuje to tym, że „żadna religia nie uczy nienawiści do innych. Religie uczą, jak dzielić się miłością”.

Biorąc pod uwagę chociażby polski katolicyzm a’la Rydzyk, mam co do tego duże wątpliwości… Zdanie wypowiedziane przez mnicha powinno raczej brzmieć „żadna religia nie powinna uczyć nienawiści do innych. Religie powinny uczyć, jak dzielić się miłością”.

Działalność świątyni odnosi duże sukcesy, lecz ze względu na regulacje prawne i większą popularność wśród przybyszy zza granicy niż samych Japończyków, zawierany w niej sakrament ma znaczenie jedynie symboliczne.

Akane Sugimori (28 l.) i Ayaka Ichinose (34 l.) mają nadzieję, że nagłośnienie ich decyzji pomoże wypromować małżeństwa par homoseksualnych w Japonii. Pomimo tego, iż społeczeństwo jest w przeważającej mierze konserwatywne, kobiety spotkały się z dużym wsparciem od japońskich internautów.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *