83 startów rakiet z zeszłego roku

#Ludzkość coraz śmielej zapuszcza się w #kosmos. Co kilka dni #start’uje #rakieta kosmiczna wynosząca na orbitę #satelity, #sondy, zaopatrzenie dla #ISS czy kosmonautów na orbitę. Za jakiś czas #lot w kosmos będzie niemal tak zwyczajny jak podróż #samolot’em.

83 startów rakiet z zeszłego roku

Początkowo #eksploracja kosmosu była napędzana przez kosmiczny #wyścig pomiędzy #USA i #ZSRR. Wiele ważnych celów zostało osiągniętych przez Związek Radziecki jako pierwszy, ale jednak to USA dzierżą obecnie palmę pierwszeństwa wysyłając sondy kosmiczne coraz to dalej i dalej w niezmierzoną czeluść kosmosu.

XXI-wieczni orędownicy podróży kosmicznej kontynuują snucie marzeń o skrzydlatych pojazdach kosmicznych, obracających się stacjach orbitalnych, bazach księżycowych i koloniach na Marsie. Niektóre z tych wizji spełnią się. Jednakże w znacznym stopniu te motywujące wizje stoją na fundamentach z piasku… Eksploracja kosmosu nie jest XXI-wiecznym odpowiednikiem szlaku oregońskiego, a już na pewno nie jego romantycznej wizji, która obecna jest w świadomości współczesnych ludzi.

Roger D. #Launius & Howard E. #McCurdy, Imagining Space

Poniżej kompilacja 83 startów rakiet z zeszłego roku.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *