12 milionów Amerykanów wierzy, że ich krajem rządzą reptilianie

Public Policy Polling przeprowadziła wśród obywateli USA unikatowe badanie. Ankietowanym podano zestaw pytań, a odpowiedzi na nie są bardzo zaskakujące. Aż 12 milionów zjadaczy hamburgerów jest przekonanych, że ich krajem rządzą jaszczury z kosmosu. Ale to nie wszystko…

12 milionów Amerykanów wierzy, że ich krajem rządzą reptilianie
12 milionów Amerykanów wierzy, że ich krajem rządzą reptilianie

29% mieszkańców USA, a więc 91 milionów ludzi wierzy, że kosmici istnieją, podczas gdy o jeden procent mniej (87 milionów) jest święcie przekonane, że istnieje coś takiego jak New World Order. 21% (65 milionów) jest zdania, że w 1948 roku w Roswell rozbił się statek obcych, 15% że przemysł medyczny wymyśla nowe choroby, natomiast 13% (40 milionów), że prezydent Barack Obama jest samym antychrystem.

Co ciekawe PPP rozbiło także wiarę w poszczególne teorie spiskowe na podstawie tego, na którego kandydata głosował w ostatnich wyborach ankietowany. I okazuje się, że aż 5% wyborców Obamy oddało na niego głos wierząc jednocześnie, że jest on antychrystem.

Generalnie to jednak zwolennicy Republikanów są bardziej podatni na tego rodzaju teorie – zwolennicy Obamy przeważali tylko w przypadku kwestii tego, że George W. Bush świadomie kłamał na temat broni masowego rażenia posiadanych przez Irak, CIA wymyśliło metaamfetaminę i lądowanie na Księżycu nie odbyło się naprawdę.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *